Výběr dobré postele

Postel je neodmyslitelnou součástí našeho života. Právě od ní závisí jak kvalitní spánek budeme mít, jak se budeme cítit po probuzení - zda svěží a odpočatí, nebo rozlámaní a nevyspalí. Proto musíme při vybírání postelí postupovat velmi opatrně a zvážit všechny možnosti výběru. Vhodná manželská postel vám může přinést úsměv nejen během spánku.

Spánek je velmi důležitý pro následující den. Právě od něho závisí jak úspěšný den je před námi. Také slouží k načerpání psychických a fyzických sil. V dnešní hektické době sledujeme stále více lidí, kteří trpí nespavostí. Mezi hlavní příčiny nespavosti patří bolesti páteře, kříže, kloubů či každodenní stres, který v dnešní době výrazně stoupl. Někteří lidé trpí chronickou nespavostí a zbavují se jí nesprávně a to různými léky, které jsou návykové a negativně ovlivňují náš organismus. Málokdo se zamyslí, zda má vhodnou postel, zda právě jeho postel není příčinou těchto negativních jevů, které jej sužují i ​​několik let a ztrpčují mu život. Na posteli strávíme třetinu svého života. Při výběru postele se málokdo zamyslí, zda právě jeho postel je vhodná nejen po stránce designu ale i zdravotním. Je zřejmé že mnohem více peněz utratíme za věci jako televize, počítače, různé vymoženosti této doby. Přitom zapomínáme co je skutečně důležité pro naše zdraví. Dalším faktorem, který ovlivňuje špatný výběr postele je, že ani přesně nevíme, která postel je po zdravotní stránce právě vhodná. Podvědomá touha lidí je taková postel, která jim bude vyhovovat jednak z estetické stránky a jednak se na ní budou cítit příjemně, zbaveni jakékoliv tíhy.

Kdysi lidé neměli takové možnosti výběru jako mají v současnosti. Dnes rozlišujeme různé typy a druhy postelí podle designu. Různé styly a vzory se odrážejí na jejich materiálech z nichž je postel zhotovena. Postele v poslední době splňují více než jen prvotní účel. V posteli můžeme mít úložný prostor, při ní barevně sladěný noční stolek, nebo barevně sladěné polštáře. Představivosti se meze nekladou. Můžeme si vybrat ze široké škály různých produktů, které poskytují různé druhotné funkce. Nesmíme ale zapomínat, že funkce spánku by měla být pro nás prvořadá. Mezi zdravotně nejvhodnější postele zařazujeme postele s nastavováním polohy. Slouží zejména zdravotně postiženým lidem, ale také lidem, kteří mají chronické bolesti kloubů či páteře. Velmi populární postelí v dnešní době je tzv.. vodní postel. Její konstrukce a matrace je úplně jiná než u běžné postele. Vodní matrace je plastový vak, který má převážně tvar kvádru. Tento vak musí být jednak pružný, pevný, ale také musí být vyroben z plastů nejvyšší kvality. Nemusíme se obávat prasknutí matrace, protože není plněna pod tlakem.

Doplněk postele tvoří i topné těleso, které je umístěno těsně pod matrací. Ideální teplota by měla být zhruba od 27 stupňů do 29. Při nižších teplotách bychom cítili nepříjemný chlad, zatímco vyšší teploty by nám již mohly být nepříjemné. Výhodou takové postele je, že zabraňuje deformaci páteře, vyhřívá celé tělo, tím mu přináší relax a oddech a podporuje prokrvení celého těla.